U hramu Svetog oca Nikolaja u Pukovcu, u sredu 30. jula, Svetu Arhijerejsku Liturgiju služio je Njegovo Visokopreosveštenstvo Mitropolit niški gospodin Arsenije. Povod je bio Sabor sela i veliki hrišćanski praznik Svete velikomučenice Marine – Ognjene Marije, koji se u ovom mestu tradicionalno obeležava vekovima unazad.
Mitropolitu Arseniju sasluživali su protojerej Dalibor Stefanović, arhijerejski namesnik leskovački, jerej Milan Đorđević, paroh pukovački, jerej Ivan Janković, paroh kutleški, jerej Stefan Stamenković, paroh treći kumarevski, kao i protođakon Đorđe Filipović i đakon Stefan Pekić.
Nakon zaamvone molitve, Vladika Arsenije je osvetio slavske darove i prerezao slavski kolač u čast Ognjene Marije, praznika koji narod ovog kraja posebno poštuje i koji se u Pukovcu proslavlja kao Sabor sela.
Na kraju liturgijskog sabranja, Njegovo Visokopreosveštenstvo dodelio je arhijerejsku gramatu gospodinu Saši Marjanoviću iz Pukovca, kao znak zahvalnosti za dugogodišnju pomoć i posvećenost crkvi.
Kako je istakao paroh Milan Đorđević, gospodin Marjanović je godinama nesebično pomagao radove u i oko hrama, dajući nesebični doprinos očuvanju svetinje i crkvenog života u ovom mestu.
Liturgija u Pukovcu održana je u prisustvu velikog broja meštana i vernika iz okolnih sela, a dolazak Mitropolita Arsenija ovom događaju dao je poseban duhovni značaj.
Foto: Eparhija Niška













Leave a Reply