Pukovac bio u provaliji, a zatim na korak od podviga

PukTabane i Pukovac su danas odigrali utakmicu 9 kola Srpske lige ISTOK , na kojoj bi mogli da im zavide i  timovi iz viših rangova. Posle prvog poluvremena kada su mreže mirovale na startu drugog dela, Tabane sa dva brza gola vodi sa 2:0 i čini se u tom trenutku ostaje da samo utakmicu privede kraju. Medjutim drama koju može samo fudbalska igra da izrežira dogodila se u periodu od 65 do 75 minuta. Pukovac ne samo da je prepolovio vodjstvo domaćih, već i došao najpre do izjednačenja a zatim i do vodjstva od 3:2. U tom periodu golove za goste su postigli Stefan Perić (dva) i Vladica Stojanović. Domaćin ubrzo dolazi do 3:3, a Pukovac potom i do šanse da još jednom povede, i to sa bele tačke. Medjutim golman Tabana je odbranio jedanaesterac i na taj način sačuvao svoj tim od poraza. Na kraju možda i najrealnije Tabane 1970-Pukovac 3:3. Pukovac je tako došao do vrednog boda , koji će punu valorizaciju dobiti ukoliko “SESTRIĆI” u narednom kolu na svom terenu pobede Timok iz Zaječara. Evo svih rezultata 9 kola i tabele: