Pukovac predao fenjer komšijama iz Lebana

U 19 kolu Srpske lige Istok, fudbaleri Pukovca su u derbiju začelja savladali Radan iz Lebana sa 1:0. Jedini gol na utakmici je remek delo štopera domaćih Aleksandra Trajkovića. On je u 65 min. lobovao istrčalog golmana gostiju i na tajnačin doneo vrednu pobedu svom timu. Pukovac je bio bolji tim u prvom poluvremenu, i već u prvih dvadesetak minuta propuštili su nekoliko izglednih šansi. Stefan Perić je čini se mogao biti junak utakmice, ali napadač domaćih nije imao potrebnu koncetraciju u završnici. Gosti su ipak u drugom delu igre uspostavili ravnotežu i češće šretili, a kada su domaći u 75 min. ostali sa igračem manje zbog isključenja Mišića , činilo se da će komšije iz Lebana stići makar do boda. U 77 min. beležimo spornu situaciju, kada je lopta završila iza leđa domaćeg golmana, i kada je bravurozno neko iz odbrane Pukovca loptu sa gol linije vratio u teren, ali su sudije procenile da lopta ipak nije celim obimom prešla gol liniju, i tako je na snazi ostao važeći rezulltat. Na kraju možemo konstatovati u jednoj fer i borbenoj utakmici domaćin je zasluženo došao do pobede i tako , barem za sada , prepustio  poslednje mesto na tabeli ekipi Radana iz Lebana.

U narednom kolu Pukovac igra kao gost protiv Sinđelića.