Rukometaši i rukometašice nastavljaju sa pobedama

Na slici rukometaši Kostić Stanković i Maljević

Žitorađa je ovog vikenda bila akter mnogih sportskih dešavanja, i na kraju iz svakog od njih, sportisti iz Žitorađe su izašli zadovoljni. Sinoć su futsaleri pobedili Babušnicu, fudbaleri uzeli bod i odigrali 3:3 sa Slogom iz Ćićevca, a rukometaši i rukometašice nastavili da sigurnim koracima gaze ka superligaškom karavanu.
Rukometašice su u Boljevcu bile bolje od Rtnja rezultatom 25:18 a rukometaši su protiv Svrljižana na domaćem terenu bili ubedljivi. Od samog starta nametnuli su svoju igru, nošeni na krilima golmana Stefana Jovanovića koji je imao 24 odbrane, kao i ‘letećeg Prokupčanina’ Stefana Perišića koji je bio najefikasniji akter meča sa 8 pogodaka, ipak kruna igrača utakmice je pripala golmanu Jovanoviću. Uz ovaj dvojac istakli su se Hadžić i Ilić sa po 6 golova. Ipak, ono što raduje publiku u Žitorađi jeste što se sve veća šansa pruža omladincima te su danas tako svoje prvence postigli Đorđe Kostić, i Petar Novković a dva puta se na listu strelaca upisao i Veselin Maljević. Inače reč je o dečacima rodjenim 2001 i 2003 godine. Najviše minuta na terenu je proveo Uroš Stanković koji je odigrao 25 minuta.
Kapiten Žitorađana Miroslav Mitić je u izjavi za naš sajt rekao sledeće.
– Čestitao bih pre svega treneru i saigračima na nova dva boda, publici koja je i večeras bila fenomenalna bih se zahvalio, a omladincima bih poručio da nastave sa ovakvim zalaganjem na treningu i utakmicama. – bio je jasan Mitić
Jedno je sigurno sport u Žitorađi se vraća na velika vrata, a ako se po jutru dan poznaje, imaće meštani ove male varoši puno razloga za zadovoljstvo u Junu, kada se sva takmičenja završe.