Rukometaši i rukometašice Žitorađe ubedljivi !

Ilić u crveno plavom dresu

Posle fudbalera, futsalera i maratonca Srđana Jovanovića, ovaj i više nego uspešan vikend svojim pobedama upotpunili su rukometaši i rukometašice Žitorađa.
Devojke su u Vlasotince bile bolje od istoimene ekipe rezultatom 25-33, najistaknutije su prema rečima trenera Antanaskovića bile Milica Mitrović koja bila igrač utakmice, i Marija Stanojević sa 10 golova.
Rukometaši su kao domaćini dočekali i savladili ekipu BSK Heba iz Bujanovca rezultatom 37-31, i pokazali da će ove godine biti jedni od glavnih konkurenata za vrh tabele. Ekipa mladog stručnjaka Bojana Prolovića sačinjena od 8 iskusnih i 8 momaka iz omladinskog pogona Žitorađe, ispostaviće se bila je pun pogodak, i napravljen je odličan spoj mladosti i iskustva.
Najistaknutiji pojedinci u redovima domaćina bili su golman Stefan Jovanović sa čak 21 intervencijom, Miloš Jovanović i ”leteći Prokupčanin” Stefan Perišić sa po 6 golova. Ali definitivno najbolji akter meča je bio i najiskusniji na terenu. Kapiten Žitorađe Vladimir Veljković je još jedan primer one teze ”forma je prolazna klasa je večna” i večeras pokazao da iako uveliko gazi 37 godinu može i dalje da igra vrhunski rukomet, on je meč obeležio sa 12 postignutih golova i bio najzapaženiji na meču. Kod gostiju iz Bujanovca istakli su se Sava Tašković sa 9 i Stefan Tašković sa 5 golova. Svakako najlošije izdanje na ovom meču smo videli od sudijskog para Stanković-Stefanović iz Leskovca, mnoštvo nelogičnih odluka, neargumentovana isključenja, nepostojećih sedmeraca… ocena za suđenje 0.
To je u kratkom razgovoru istakao i kapiten Žitorađe Veljković koji nam je rekao
 Kao i svaki početak sezone i ovaj je bio težak. Ovo je bila jedna teška utakmica. Momci iz Bujanovca su odigrali dobro, uz sudijsku pomoć. Ali na kraju smo mi pobedili dali smo sve od sebe, a protivnicima želim sve najbolje u nastavku prvenstva – kratak je bio Vladimir Veljković.

Treba napomenuti da su večeras za Žitorađu debitovali Uroš Stanković i Veselin Maljević dečaci rođeni 2003, koji su reprezentativci selekcije centralne Srbije. Pored njih prve seniorske minute zabeležili su i Aleksa Zdravković i Đorđe Kostić koji su proveli po 2 minuta na terenu.