Zadrugar nemilosrdan !

misa kmfU 2-om kolu Regionalne futsal lige Srbije, futsaleri KMF Zadrugara su kao domaćini dočekali ekipu KMF Babušnice, pred prelepim ambijentom na tribinama na kojima je bilo oko 600 gledalaca, Zadrugar je slavio ubedljivim rezultatom 10:3!
Od samog starta meča videlo se da su igrači Zadrugara motivisaniji, a podstaknuti podrškom sa tribina su poveli već u 4- om minutu preko Mladena Milenkovića, isti igrač je bio precizan još 4 puta u 11,20,33 i 34 minutu. Poslednja dva gola Milenković je postigao na asistenciju kapitena Miloša Momirovića koji pored toga što je asistirao u dva navrata, uspeo i triput da matira golmana Babušnice, po jednom su bili precizni Sreten Pavlović i Ivan Stojanović.
Gosti su postigli pogotke u 22-om,36 i 37 minutu. Teško je izdvojiti jednog igrača u redovima Žitorađana i reći da je bio glavni pokretač jer je ekipa Zadrugara bila homogena od samog starta meča. Međutim, najveći utisak na publiku je ostavio kapiten Miloš Momirović, na terenu je bio pravi tim lider, produžena ruka trenera Stojanovića, i bio je taj koji je u jednom trenutku nanizao trojicu protivničkih igrača a već u sledećem asistirao saigračima za gol. Naravno, treba pomenuti i golmana Filipa Mitrovića koji je majstorski branio svih 40 minuta, uz to odbranio je i dva kaznena udarca. Jedina senka na ovu izvanrednu partiju je povreda Sretena Pavlovića, posle jednog nenamernog udarca protivničkog igrača.
Trener Zadrugara Ivan Stojanović je u izjavi za Koprijan rekao:
”Rezultat možda baš i nije realan, ali kad se ovoliko želi pobeda ne može biti drugačiji. Od samog starta su moji igrači pristupili ozbiljno meču, i to je rezultiralo ovakvom partijom. Vidi se da ova ekipa ima potencijala a to je sada najvažnije. ”
Kapiten Momirović se zahvalio na podršci ljudima koji pomažu klubu, i rekao da bez ovakve publike ništa ne bi bilo moguće
”Presrećni smo, pred ovakvom publikom ne možete da ne pobedite. Hvala ljudima iz lokalne samouprave na podršci klubu, mi se okrećemo sledećem meču, gostovanje u Prokuplju još jedna teška utakmica, iz koje ćemo nadam se izaći sa pozitivnim rezultatom. ” – rekao nam je vidno euforični Momirović.

Žitorađani su večeras imali šta da vide, od večeras je futsal definitivno omiljeni sport u Žitorađi, a na ovim momcima je sada i velika odgovornost, jer su razmazili publiku dobrom igrom.