Žitoradja ubedljiva protiv Jedinstva

Detalj sa utakmice

Fudbaleri Žitorađe su ostvarili ubedljiv trijumf protiv ekipe Jedinstva iz Mijatovaca, i na taj način se iskupili publici za seriju loših rezultata i podigli samoupouzdanje pred derbi meč sa Topličaninom u sledećem kolu.
Utakmicu je golom otvorio najiskusniji kod Žitorađana kapiten Vladimir Kocić, i udarcem glavom na centaršut Nikole Veselinovića doveo domaćina u vođstvo.
Na dva nula povisio je mladi Jovica Jovanović posle solo akcije u 15-om minutu. Mladi Jovanović se upisao u strelce još dva puta do kraja meča i to u 40 i 52 minutu. Na tri nula za Žitorađu povisio je Miloš Simić golom u 24. minutu meča, do kraja poluvremena sem žutog kartona Veselinovića zbog čarki sa protivnikom i gola gostiju u 44 minutu ništa se interesantnije nije desilo.
Kao što smo već rekli na 4 i 5:1 povisio je Jovica Jovanović da bi dvadesetak minuta kasnije se u strelce upisao i njegov brat Nikola. Tačku na i stavio je rezervista Miloš Stanković golom u 83 minutu.
Žitorađa je od starta bila dominantna sa mnoštvom šansi i na kraju zasluženo ubedljivo slavili. Meč je svakako obeležio mladi Jovanović sa tri pogotka a uz njega najistaknutiji na terenu bili su Kocić i Nikola Jovanović.
Kapiten Žitorađana nam je rekao da su loši rezultati u prethodnom periodu prošlost i da sada kreću u seriju dobrih rezultata.
Bili smo bolji tokom celog meča, konačno nas je krenulo što pokazuje rezultat na kraju, sve ono što smo promašivali prethodnih utakmica u današnjoj smo pogodili. U sledećem kolu gostujemo Topličaninu koji apsolutno respektujemo ali što ne znači da idemo tamo sa belom zastavom, ako ponovimo partiju od danas, može doći i do iznenađenja. – bio je kratak Kocić.

A ko će biti bolji u Topličkom derbiju ostaje nam da vidimo narednog vikenda, kada na stadionu u Prokuplju Topličanin dočekuje Žitorađu.