Brdo medalja za karatiste iz Pukovca

Karatisti Pukovca

Karate klub “Pukovac” nastavlja sa uspesima. Ovoga puta na 17-tom tradiocionalnom karate turniru “MEDIJANA OPEN 2017”, koji je održanu u Nišu za vikend pukovački karatisti osvojili su  ukupno 11 medalja i to najviše zlatnih. U disciplini kate pojedinačno zlatom su se okitili: Anamarija Vušaj, Marko Stević i Mihajlo Nikolić. U disciplini kata tim zlato je osvojio Marjan Marković, a u pojedinačnoj konkurenciji drugi je bio Andrija Stamenković. Osvajači bronzanih medalja u katama su Luka Stefanović i Lena Stefanović. U borbama su karatisti Pukovca bili dominantni,  te su se zlatom okitili Nemanja Osmanović, Anja Mitrović i Marijana Ramić. Srebro u borbama  osvojio je Lazar Mitrović, izgubivsi u finalu od svog klubskog druga Nemanje Osmanovića, rekao je radio Koprijanu generalni sekretar karate kluba Pukovac, Miljan Osmanović.

Dodajmo na kraju i to da je ukupno 17 klubova iz cele Srbije učestvovalo na turniru, sa oko 150 takmičara u svim disciplinama.