Rukometašice Žitorađe nastavljaju da nižu pobede!

utakmicarkU utakmici drugog kola Prve lige istok za rukometašice u Žitorađi, domaćin Žrk Žitorađa savladala je ekipu Radničkog iz Svilajnca. Od samog starta videla se želja domaćih igračica da ostvare pobedu pred domaćim navijačima, pa su od samog starta krenule silovito. Na polovini drugog poluvremena je razlika na semaforu bila i dvocifrena, a pri kraju utakmice je trener Antanasković uveo rezervne igračice na teren pa je na kraju konačan rezultat bio 38:31 za Žitorađanke. Utakmicu su obeležili lepi golovi i na jednoj i na drugoj strani, a po broju golova posebno su se istakle Jelena Radovanović kod gošći sa 7 preciznih šuteva, a kod domaćih kapiten Emilija Blagojević je bila precizna 8 puta, i  trebamo posebno istaći golmanku domaćih Mariju Stojković sa čak 28 odbrana! Treneri obeju ekipa su bili jednoglasni u odluci da se za igračicu meča proglasi Jelena Janković iz ekipe Radničkog koja je polovinom drugog poluvremena doživela ozbiljnu povredu.
Kod Žitorađanki su raspoložene za igru bile i Sonja Pejčić i Marija Stanojević sa po 7 golova i Milica Mitrović sa 6.
Emilija Blagojević i Marija Stojković bile su jednoglasne u izjavi da je njihova ekipa ušla bolje u meč i na kraju zasluženo slavila.

– ”Dobro smo ušle u meč, i opravdale ulogu favorita”. – rekla nam je Marija Stojković , a Emilija Blagojević se nadovezala
”Bilo je dosta golova i na jednoj i na drugoj strani, mi smo bile borbenije, i zasluženo slavile na kraju. I zasluženo ostvarile epitet pobednika na kraju”.  dodala je Blagojevićeva.

Žitorađanke igrama u ovoj sezoni pokazuju da su sa pravom prve konkurentkinje za ulazak u Super B ligu, a ako budu nastavile sa ovakvim igrama na terenu, san će ubrzo postati java.