Bošnjane uzelo bod u Žitorađi

Detalj sa utakmice

U 3. kolu prvenstva Zone “Zapad” na stadionu u Žitorađi snage su odmerili FK Žitorađa i FK Bošnjane.
Žitorađani su u kombinivanom sastavu izašli na teren bez standardnih prvotimaca Miloša Stankovića i Danijela Stošića i sa debitantom Damjanovićem među stativama.

Od samog starta meča se prozrela namera gostiju da kući odu sa makar jednim bodom u džepu, prepustivši terensku inicijativu domaćinu, i braneći se svim silama 90 minuta.
Već u trećem minutu Žitorađa je mogla u vodstvo posle slobodnog udarca Jovice Jovanovića. U 7. minutu na centaršut brata Jovice, neprecizan posle udarca glavom je bio Nikola Jovanović. Iz prvog poluvremena izdvajamo još i odbranu debitanta Damjanovića posle slobodnog udarca gostiju u 22-om, ali i malu nesigurnost u 31. minutu kada su mogli gosti do 0:1.
U 45-om minutu došlo je do sudara Milićevića i levog beka gostiju, koji je rezultirao povredama oba igrača i izmenama na početku drugih 45 minuta.

Drugo pokuvreme donosi nova uzbuđenja i opet u prvi plan stavlja braću Jovanović. Na centaršut Jovice ponovo je glavom neprecizan bio Nikola. Gosti su mogli do gola posle polukontre u 50-om minutu, ali je 18-godišnji golman domaćina intervenisao. U 57-om minutu se može reći da su domaćini možda bili oštećeni od strane glavnog arbitra, jer je posle male gužve u šesnaestercu je lopta pogodila u ruku jednog od gostiju, ali sudija to nije sankcionisao. Ipak, u 75-om minutu posle prodora i centaršuta Nikole Milića i kontakta lopte rukom,  u šesnaestercu, sudija svira penal za domaćine, koji kapiten domaćih Kocić nije uspeo da realizuje. Poslednjih 15 minuta susreta su razumljivo terenski pripali Žitorađi ali bez konkretnog učinka, na kraju može se reći Žitorađa konkretnija, Bošnjane srećnije i na kraju, realnih 0:0.

Centarfor domaćih Bojan Milošević se zahvalio gostima na fer i korektnoj borbi.

-Bili smi bolji, konkretniji,  ali utisak je da nam je nedostajalo sreće. Protivnik se branio tokom celog susreta i na kraju su uspeli u nameri, ostaje žal za pobedom, ali to je fudbal. – napominje Milošević

Predsednik gostiju ističe da je zadovoljan bodom, i da su njegovi momci uspeli u nameri, i da se zadovoljni vraćaju kući, gde su domaćini u narednom kolu, dok Žitorađa gostuje