Uspešan karate turnir u Pukovcu

Preko 200 takmičara okupio je ovogodišnji 13. karate turnir  “Katana kup Pukovac 2018.” organizovan proteklog vikenda.  Ovaj ineternacionalni turnir u organizaciji KK Pukovac, privukao je takmičare ne samo iz naše zemlje, već i iz regiona. Učestvovalo je ukupno 16 klubova, a najmasovniji je bio leskovački klub “ UNSU”.

Najuspešniji takmičar na turniru je bio Lazar Stanković, član KK UNSU iz Leskovca, dok je najuspešnija takmičarka  bila Jovana Janković iz KK Crna Trava-Čemernik.U generalnom plasmanu  najbolje rezultate ostvarili su karatisti KK “Feniks” iz Vranja,  KK “UNSU” iz Leskovca bio je drugi, a treći KK Blace” iz Blaca. Dodajmo i to da su takmičari KK “Pukovac”  osvojili 7 zlatnih, 5 srebrnih i 12 bronzanih medalja u pojedinačnim nastupima.

Prema rečima organizatora, ovaj turnir bio je odlična uvertira pred prestojeće jubilarno 30. PRVENSTVO SRBIJE FUDOKAN FEDERACIJE na kome će učestvovati i karatisti pukovačkog kluba.