Rukometaši bez milosti, rukometašice još nemilosrdnije

Uros_Stanković,_levo_na_slici,_broj_4[1]Ove sezone je u Žitorađi rukomet sport broj 1. Rukometaši i rukometašice iz ovog malog mesta iz nedelje u nedelju nastavljaju sa pobedama i sad osamostaljeni na čelu Prve lige istok, sigurnim koracima nastavljaju put ka Super ”B” ligi. Ova subota je bila rukometni dan u Žitorađi, prvi su na teren od 18 časova izašli rukometaši koji su rezultatom 41:27 savladali ekipu Jastrebca iz Blaca. O silovitosti Žitorađana govori podatak da su u pojedinim trenucima meča imali prednost od 20 golova. Utakmicu su lepo otvorili Dušan Ilić i Darko Hadžić, sa par golova, Stefan Jovanović je pomogao ekipi sa nekoliko intervencija i već u uvodnih 10 minuta razlika je bila dvocifrena. Onda je u 15 minutu šansu dobio 14-ogodišnji Uroš Stanković, koji je postigao neverovatnih 7 golova, i ujedno bio najbolji igrač ove utakmice. Uz Stankovića se po broju golova istakao i Blagoje Marković koji se devet puta upisao na ”semaforu”, a od momaka iz generacije 2003 se još istakao i Veselin Maljević sa 3 pogotka. Ali je Uroš po odluci trenera obeju ekipa, svojom borbom tokom cele utakmice, i mnoštvom lepih poteza pored ovih 7 pogodaka poneo epitet igrača utakmice. Treba napomenuti da je za Žitorađu debitovao i Lazar Tasić 16- ogodišnji golman koji je zabeležio 7 intervencija. Žitorađa je drugih trideset minuta igrala sa igračima iz omladinskog tabora, i postavom čiji je prosek godina bio 16 godina! To dovoljno govori o igri domaćina koji su bili nemilosrdni prema Blačanima.
Najbolji akter meča Uroš Stanković je ekipi Radija Koprijan preneo svoje utiske:
– Drago mi je da mi je trener Prolović ukazao ovoliko poverenje. Proveo sam na terenu 40-ak minuta, i nadam se da sam svojom igrom dokazao i treneru i publici da može da računa na mene. A zvanje igrača utakmice mi je još veći podsticaj za dalji rad i napredak. – rekao nam je vidno uzbuđeni Stanković.
Rukometašice su bile još ubedljivije od svojih kolega, i rezultatom 40:20 savladale ekipu Đerdapa iz Kladova. Najistaknutija akterka meča bila je levokrilna igračica Žitorađe, Marija Stanojević sa 13 postignutih golova. Uz nju istakla se Marija Stojković sa 11 odbrana i Milica Mitrović sa osam postignutih golova.
Predrag Gligorijević, predsednik ŽRK Žitorađa je za naš radio rekao sledeće:
– Devojke su od samog starta bile bolja ekipa na terenu, kao što ste mogli da vidite. Moje igračice su od početka znale šta žele u ovom meču, i večeras je, mogu slobodno da kažem na parketu postojala samo jedna ekipa, a to smo bili mi.

Treba napomenuti da su futsaleri na gostovanju u Prokuplju poraženi 4:0, a fudbaleri u  Rekovcu protiv od  ekipe Levač sa 3:1.

3 thoughts on “Rukometaši bez milosti, rukometašice još nemilosrdnije”

1. Najgori novinar i urednik ovih postova , ljubomora na uspeh svojih dbovsih drugova i saigraca. Decko koj je operisan od sporta i koj ima jaki dug jezik .
    Veliča rukometase i rukomet zbog znamo mi dobro koga. Fudbal je uvek bio broj 1 u ovoj opstini Zitoradja i uvek ce ostati , u malo padu sada nazalost ali uskoro na velika vrata .

1. Пропали, шта би са правописом? Или нисмо учили на часу Српског језика то ? :’D

2. Mladi dečače, procitaj neku knjigu jer pises nebuloze. Ako si ti njegov bivsi drug i saigrac iz rukometa , zasto onda podrzavas fudbal. Opste je poznato da su rukometasi i fudbaleri najbolji drugari i da jedni drugima daju najvecu podrsku na utakmicama. Ti si neostvaren rukometas i neostvaren fudbaler. Novinar je odlican i pise prelepe clanke o svemu. I samo tako neka nastavi