Fudbal: Doljevac, Rusna, Malošište, Orljane startovali pobedama, Pukovac remizirao, odlični i Žitoradja i Badnjevac

Silovito su fudbaleri Doljevca startovali u prolećnom delu prvenstva Nišavske okružne lige, s obzirom na to da su u lokalnom derbiju na svom terenu deklasirali goste iz susednog Kočana, te je krajnji rezultat meča FK Doljevac-FK Radnički Kočane 4:0. Golove su postigli  Kastratović u 38 i 56 minutu igre i Vukadinović u 48 i 70 minutu.

FK Malošište

Od ostalih doljevačkih klubova beležimo poraz Moravca iz Čečine na gostovanju u  Gadžinom Hanu, gde je domaći Zaplanjac slavio sa 2:0. Radnički iz Čapljinca je poražen u Donjem Dušniku od Elida sa 1:0, dok je Pobeda iz Rusne savladala takodje sa 1:0 ekipu Baličevca, golom Lazara Vasića u 32 minutu igre.

U Zoni centar Pukovac je remizirao protiv ekipe OFK Niš 2:2, dok je u derbi meču prvoplasirana Mladost iz Medoševca savladala ekipu Naših krila iz Belotinca sa 2:0. Malošište je ubedljivo savladalo u Jelašnici domaći Rudar sa 6:1.Po dva gola postigli su Filip Ranđelović i Dušan Micić, kao i Dušan Petković i Vladica Đorđević. Veoma vrednu pobedu ostvarili su igrači Orljana, koji su na gostovanju u Subotincu pobedili domaću Moravicu sa 3:1. Golove za Orljančane postigli su Stefan Stanković, Marko Stemenković i Darko Spasić.

FK Pobeda Rusna

U Zoni jug FK Žitoradja savladao je Jedistvo iz Gornjeg Stopanja sa  4:1, na poluvremenu 3:0. Ubedljivo i bez po muke fudbaleri Žitorađe stigli su do celog plena. U narednom kolu ekipa Žitorađe gostuje Jastrepcu iz Blaca u komšijskom derbiju.

Svetlost Badnjevac

I Badnjevac je krenuo furiozno. Naime, FK Svetlost iz Badnjevca je na stadionu „Prle“ u Pukovcu osvojio tri boda i dao tri gola Jablanici iz Medvedje na prolećnoj premijeri.  Sva tri gola delo su iskusnog napadača Dalibora Marjanovića.