Pukovac minimalcem do pobede

Fudbaleri Pukovca su savladali u 24 kolu Srpske lige Istok ekipu Tabane 1970 sa 1:0  , a jedini gol je delo Ranđelovića u 50 minutu. Pukovčani su u prvom poluvremenu taktički prepustili inicijativu gostima, koji su dobro kombinovali na sredini , ali su akcije domaći igrači uspešno prekidali kad god su gosti pokušavali da uđu u šesnaesterac. Tako su igrači Pukovca preko kontri u tri navrata imali ozbiljne šanse da ugroze gol Tabana. Najpre preko Randjelovića, a zatim i Perića i Trajkovića. Ipak mreže su mirovale sve do 50 minuta, kada je jedan odličan napad Pukovca Randjelović pretvorio u gol. Do kraja meča videli smo tvrdu i brzu igru i jednih i drugih, ali je na zadovoljstvo domaćina rezultat ostao nepromenjen. Napomenimo i to da su gosti u 60 min. ostali sa igračem manje, jer je crveni karton zbog nedoličnog ponašanja dobio jedan od njihovih igrača.

Pukovac je ovom pobedom gotovo osigurao opstanak, ali će sigurno da bi se ovaj cilj ostvario  biti potrebna još koja pobeda do kraja prvenstva. Pukovčani u narednom kolu gostuju u Zaječaru, gde se sastaju sa Timokom. Na kraju recimo da su delioci pravde  na ovom meču bili sa liste “Super lige” na čelu sa glavnim  sudijom  Čolović Draganom iz Raške i pomoćnicima Pašajlić Milanom i Milićević Milošem.